כלב פקינז

כשאנחנו חושבים על כלבים, אנחנו נוטים לחשוב עליהם במובנים של שעשוע, כלומר, אנחנו נוטים לחשוב שמדובר בבעל חיים איתו אנחנו אמורים לשחק ולהשתעשע. אך מן הסתם, לא כך היה תמיד, בדרך כלל כלבים שימשו לצרכי עבודה, בין אם זה לצרכי צייד או לצרכים אחרים. מלבד סוג מסוים של כלבים אשר כן שימש אותנו לצורכי בילוי ושעשוע, והוא כלב פקינז.

מי שמסתכל עליו ממבט ראשון, עלול לתהות מדוע זה כך, שכן לעיתים יש לו מבט קשוח ולא פעם הוא מתנהל בצורה אגרסיבית. אך זה לא בהכרח משקף את אופיו הרך והנעים, אומנם הוא עקשן אך הוא נחשב לכלב מאוד ידידותי, שיודע להביע חיבה לכל מי שבסביבתו, כלב טוב מזג, ומאוד חכם, דבר שבא לידי ביטוי בצורות שונות.

פקינז הוא אחד מסוגי הכלבים שמקורם בסין, משם הוא הגיע אל המערב והפך עד מהרה לכלב פופולארי שנמצא בבתים רבים. כיום הוא נחשב בסין לכלב קדוש בזכות העובדה שהוא השתתף בגירוש הרוחות הרעים, על פי האמונה. במשך שנים רבות רק בני המלוכה בסין יכלו להחזיק בו, ועם כיבוש הארמון על ידי הבריטים, הוברחו מספר כלבים אל האי וניתנו למלכה ויקטוריה.

פקינז הוא כלב קטן, משקלו מגיע לשישה ק"ג, וגובה ל23 סנטימטר, תוחלת החיים שלו היא 15 שנה לערך, הוא מגיע בשלל צבעים, שחור, קרם, פאון, יש לו פרווה מאוד מרשימה ויפה, ולא פעם אנחנו נוכל למצוא כלבים מסוג זה בתערוכות יופי שונות.

ניתן לאלף כלב כמו פקינז אילוף בסיסי בלבד, כמו פקודות כמו שב, ארצה וכדומה, אך לא ניתן לאלף אותו להיות כלב עבודה, בכל מקרה תהליך האילוף חייב להתבצע על ידי גורם מוסמך מאחר ולא מדובר בכלב קל וגם לא בכלב ממושמע. מן הסתם, גם הטיפול בכלב חייב להתבצע על ידי גורם מקצועי, קרי וטרינר שמתמחה בתחום ולא על ידי כל אחד. הטיפול בו הוא פשוט וקל, לא דורש דברים מיוחדים, וזו עוד סיבה מדוע משתלם לאסוף כלב כזה ולהפוך אותו לבן בית.

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *