רועה גרמני

אחד מהכלבים הפופולאריים ביותר כיום, הן לצורך גידול ביתי והן לצרכים רבים אחרים, הוא רועה גרמני.

ממבט ראשון על כלב זה, אפשר לחשוב, שלא מדובר בכלב שניתן לגדל אותו בבית, בגלל גודלו וכן בגלל השם שיצא לו, אך בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא מדובר בכלב אגרסיבי ואלים, להיפך, מדובר בכלב מאוד חברותי אשר לא רק מבוגרים יכולים להתחבר אליו אלא גם ילדים והוא מהווה תוספת ייחודית לבית.

צריך לומר, מלבד היותו כלב ביתי, הרי שרועה גרמני משמש במקרים רבים בתור כלב שמירה (הן עבור מבני מגורים והן עבור מבנים אחרים), כלבי תקיפה ועוד. מכאן גם השם שיצא לו בתור כלב אגרסיבי ואלים, אך למעשה זו תוצאה של התנהגות לא נכונה של אנשים אשר אילפו אותם להיות כאלה, שכן בבסיסו מדובר בכלב גדול אך מאוד נעים וסימפטי. 

אומנם כלב רועה גרמני הוא כלב גדול, אך לא רק אנשים מבוגרים יכולים להתחבר אליו, גם ילדים רבים. בדומה לכלב פודל שאפשר לשחק איתו, גם עם כלב זה אפשר לשחק, וזה אחד היתרונות שלו. הוא כלב שמאוד אוהב את הסביבה שלו, מאוד פעלתן, וכל מי שעושה פעילות גופנית בפארקים או בחוף הים, יכול להבחין באנשים אשר רצים וצועדים עם כלבים מסוג זה למשך קילומטרים רבים. אחת ההנאות הגדולות שיש לכל מי שמחזיק כלב כזה, היא לקחת את הכלב לטיול במקומות פתוחים, לשחרר אותו מהרצועה, לרוץ איתו או להריץ אותו.

תוחלת החיים של רועה גרמני היא בין 10 ל-13 שנה, בגלל המשקל ומבנה הגוף שלו הוא לא מגיע לגילאים שכלבים קטנים יכולים כן להגיע אליהם, משקלו נע בין 30 ל-40 ק"ג, זה תלוי במין הכלב, והוא מגיע בשלל צבעים, בין אם זה שחור, שחור כסף, שחור זהב, אדום ושחור ועוד. מדובר בכלב מאוד סקרן, נאמן, אמיץ וחכם, וכן כמו שציינו הוא כלב מאוד חברותי.

לסיום צריך לומר, מפאת גודלו ומשקלו, מוטב להחזיק כלב כזה בבתים שיכולים להתאים לו, בתים שהם מספיק גדולים ומרווחים, על מנת שהוא יוכל לנוע בחופשיות.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *