אילוף כלבים

מעוניינים בפגישת אבחון עם מאלף כלבים מקצועי?

צרו קשר עם יואב וקבעו פגישת היכרות

like.jpg

  

מאמרים בנושא אילוף כלבים

 

יואב גורן - אילוף כלבים
טל': 054-7772919
דוא"ל: yohavg@gmail.com 

facebook-logo1.jpg

יו-הב ממליץ

המדריך לאילוף כלבים

גור חדש בבית - מה עלינו להכין על מנת לקבל את הגור החדש ולעבור את זה בשלום...

מאמרים חדשים באתר

מאמרים מקצועיים מאת מאלף הכלבים המקצועי יואב גורן

כל ההמלצות של יואב

קישורים לאתרים, חברות ועסקים אשר נותנות שירות בתחום הכלבים, טיפול וטיפוח.

פינת האימוץ של יו-הב

לכל מי שמעוניין לאמץ כלבים פתחנו עבורכם פינת אימוץ חמה ביותר.
1.    אל תישנו עם כלבכם במיטה זה עלול להתפרש אצל הכלב כחולשה שלכם
2.    הקפידו על ארוחות מסודרות לזמנים קצובים ואל תשאירו את האוכל קבוע, רק כלב מנהיג אוכל מתי שהוא רוצה.
3.    התקרבו לכלב בזמן האכילה מהרגע הראשון, לטפו אותו ואפילו הכניסו את ידיכם בזהירות לכלי האוכל ע"מ שלא יפתח רכושנות כלפי האוכל.
4.    אל תשחקו עם ידיכם בפיו של הגור, זה יפתח את הנשכנות שלו בעתיד
5.    צאו עם הכלב למקומות קבועים בכדי שיעשה את צרכיו בקלות
6.    כשאתם מלמדים את הגור לעשות את צרכיו בחוץ, ככל שתלכו יותר רחוק כך ייקח לו יותר זמן לעשות.
7.    שבחו את הגור כאשר עושה את צרכיו בחוץ
8.    תקנו אותו אם עשה בבית רק אם תפסתם אותו בשעת מעשה ובשום אופן לא באלימות.
9.    אל תכעסו עליו אם גיליתם בדיעבד שעשה צרכיו בבית.
10.    חינוך הכלב אינו משמעו התעללות בכלב.
11.    השאירו לגור משחקי נשיכה כאשר הוא לבד
12.    תיחמו לגור/כלב אזור יותר קטן בבית כאשר אתם יוצאים כך הכלב ירגיש יותר בטחון ופחות יעשה נזקים
13.    אל תרביצו לכלבכם בשום מצב ובשום אופן !!!.
14.    הוציאו לו אנרגיה יומית וכך הוא יעשה פחות נזקים בבית ופחות יינשך
15.    אמנו אותו ע"ב יומי בפעולות חשיבה (אילוף)
16.    אמנו אותו לפרקי זמן קצרים – אבל מס' פעמים ביום
17.    נסו ללמוד ולהבין איך הכלב חושב. היעזרו בספרים או במאלף
18.    הוציאו את הכלב לגינות כלבים. כך גם יוציא אנרגיה וגם יפתח שפה משותפת עם כלבים אחרים
19.    עקבו אחרי הצואה של כלבכם, אפשר ללמוד הרבה על בריאותו והאם המזון שהוא אוכל מתאים לו
20.    הקפידו על חוקים ברורים וקבועים ואל תשנו אותם מידי יום
21.    השתדלו לא לתת אוכל של אנשים לכלב. זה לא בריא לו וכך הוא ילמד לנדנד לכם
22.    הקפידו על שגרת יום עם כלבכם
23.    השתדלו לא להתרגש יתר על המידה כאשר עוזבים וחוזרים לכלב
24.    כאשר אתם הולכים עם כלבכם ברחוב ונפגשים עם כלב אחר המשיכו להחזיק אך הרפו את הרצועה ותנו להם להיפגש. ככל שתהדקו ותמשכו יותר כך הסיכוי לאגרסיביות יגדל.
25.    כלבים מרגישים אותנו, אל תנסו לאלף את כלבכם כאשר אתם בסערת רגשות, זה לא יעבוד, נוחו, הירגעו והמשיכו אח"כ
26.    חינוך כלבים כמו חינוך ילדים, זה תהליך שלוקח זמן ולא קורה בין יום.
27.    אילוף וחינוך אינם אותו הדבר, אילוף הוא יצירת תקשורת וחינוך זו הקניה של הרגלים
28.    כלב אינו מבין את ההבדל בין אדם לחברו, אם מותר לקפוץ, אז מותר לקפוץ על כולם ובכל זמן
29.    חשיפה נכונה של הגור לעולם בו אנו חיים יבנה אותו להיות כלב מאושר
30.    תנו לכלב להבין מי הבוס בבית- דבר זה אינו מוריד דבר מאהבתכם לכלב.
31.    זכרו שלכלב אין "אפור", או שחור או לבן, אין אפשרות שהכלב יבין שעל מישהו מותר לקפוץ ועל האחרים אסור.
32.    כשאתם באים לחנך גור חישבו איך אתם רוצים אותו ל 15 שנה קדימה וכך לא תצטרכו לתקן התנהגויות לא רצויות בעתיד.

המלצות

שלום לכולם,

שלום לכולם,

אני כלבה בשם טופי, מסוג האסקי סיבירי.
קצת על עצמי- כלבת מזחלות שלג, צפונבונית במוצאי, אומרים שאני יפה (שאלה של טעם...), עקשנית מאוד, עצמאית ואנרגטית לאללה.
אני מאוד אוהבת אנשים, בעקר ילדים, אני טובה וחברותית וממש לא מאיימת.
כשמלאו לי שנה וחצי נמסרתי למשפחה נחמדה מהוד השרון - הורים עם 3 ילדים...
משפחת ארבל

משפחת ארבל

ליואב התותח!!
התחלנו עם כלבה בשם אנגי, רועה גרמני קו דם עבודה, כלבה אנרגטית עד יאוש, היא הצטרפה למשפחה עם כל הבעיות של גורה, נשיכות, קפיצות והרבה הרבה בלאגן.
אחרי כמה פגישות עם יואב הדברים נהפכו להרבה יותר קלים. הצלחנו סוף סוף להנות מהכלבה ולקבל קצת רוגע מהבלאגן ומההיתנהגות השלילית.
הכי חשוב יואב גרם לבלתי אפשרי..הוא יצר חברות נהדרת בין אנגי הגורה לתמר בת הבית הקטנה, שלפני שיואב הגיע לא יכלה להתקרב לכלבה.
רצינו להודות לך בשם כל המשפחה על עבודה מקצועית, מסורה ומלאת חיוכים, נהנו מכל רגע ולמדנו ממך המון.
אנחנו ממליצים בהמון המון חום ואהבה עליך, עשית עבודה נהדרת
תודה רבה על הכל. בשם משפחת ארבל ובשם אנגי.
משפחת אשכנזי

משפחת אשכנזי

לפני 4 חודשים אימצנו את נייקי מ- SOS שציירו לנו תמונה מאוד ורודה, אמרו שהיא מאולפת לצרכים, ממושמעת, רגועה,חברותית מתאימה לחיות בדירה.
אך בפועל, הם צדקו רק בזה שהיא חברותית.

אסנת, מיקי,תומר ולירון רחמנוב

"אין אומרים שבחו של אדם בפניו..."
במקרה זה אנו חייבים להודות לך ולספר את סיפורנו בקצרה:
הכלב שלנו , אלסקן מלמוט מדהים- סילבר היום בן שנה וחודשיים הגיע למשפחתנו בגיל...

נאוה מקמל-עתיר

לפני כמה חודשים הפכנו הורים לכלב. אחרי שנים של התבצרות חסרת פשרות בעמדה סרבנית , הכניעונו ילדינו בנזיד של הבטחות "הטיפול- עלינו". לצערנו , ההבנות בענין נסגרו בתקיעת כף ולא בנוכחות עו"ד , כפי שראוי היה שהבטחות הרות גורל שכאלה תעשינה.
ערן ומיקו

ערן ומיקו

אני ערן וקיבלתי את מיקו, גור ביגל גזעי, בגיל שבעה וחצי שבועות. כעבור שבוע מאז שנכנס לבית החל מיקו לצבור ביטחון ואם הביטחון גם תעוזה וחוצפה. מהר מאוד התחלתי לאבד שליטה על הגור השובב והרגשתי שרמת התסכול, הייאוש וגם העצבים עולה. זה כמובן תאם לכל ההזהרות שקיבלתי על כלבי ביגל מכל עובר אורח על כך שביגלים הם עקשנים, שובבים, עושים מה שבראש שלהם ואפילו שהוא עלול לחפור את דרכו החוצה (ולא עזר שאמרתי שאני גר בדירה)....
יואב מאלף הכלבים

יואב מאלף הכלבים

על יואב שמענו במקרה כשטיילנו יום חורף אחד על חוף הים בבית ינאי עם אחד מכלבינו (ג'ורג' הבולמסטיף). על החוף פגשנו אישה שטיילה עם כלבת מסטיף ענקית. הכלבה השתוללה משמחה ורצה כמו משוגעת, אבל ברגע שהאשה הבחינה בנו היא קראה לכלבה וזו חזרה אליה בצייתנות מיידית...
צבי צוקרמן

צבי צוקרמן

יש לנו כלבת ברניז מהממת בשם קארמה שלקחנו בגיל 7 שבועות. למעשה כבר בשלב זה, או ליתר דיוק מספר ימים לאחר ההמלטה, החל יואב את כל תהליך הליווי שלנו כשטרח ובא איתנו לראות ולבחון את הגורים, והוא זה שהמליץ לנו איזו גורה לקחת. אם לקפוץ רגע לסוף, אז אנחנו רוצים לציין (עם כל הצניעות) שאותה גורה הפכה עם הזמן לכלבה שאפילו כאלו שסולדים או סתם נרתעים מכלבים, מתאהבים בה ומתעקשים ללטף אותה. והיא לא כלבה קטנה... כעבור מספר חודשים לקחנו את יואב על מנת שהכלבה תהיה קצת יותר ממושמעת מהילדים שלנו. האמת שהצורה בה יואב תיקשר עם קארמה כבר מהרגע הראשון גרמה לנו לחשוב שאולי בכלל לא צריך שום חינוך ושום אילוף כיוון שהיא עשתה כל מה שהוא רצה ממנה (אולי חוץ מלהכין קפה...). אבל אז הבנו שזו רמת תקשור נדירה שיש ליואב עם כלבים ואנחנו כנראה שבכל זאת נצטרך קצת לעבוד. למזלנו ולשמחתנו מהר מאוד התברר לנו שליואב ישנה יכולת תקשור גבוהה ביותר גם עם גזעים אחרים כגון "בני אדם", והיה לנו פשוט תענוג לקבל מיואב גם "טיפול" סופר מקצועי בקארמה וגם "טיפול" סופר אישי בנו, שכלל בין השאר גם התייחסות ומתן פתרונות לכל שאלה או בעיה שצצה, בכל שלב, כולל בטלפון. אחד הדברים שהכי הרשימו אותנו, הייתה העובדה שלמרות שמדובר במקצוע ובעבודה, אצל יואב כנראה שמדובר גם בתחושת שליחות שבאה לידי ביטוי בהתייחסות אישית לכלבה כעולם ומלואו ולא עוד פריט על "פס הייצור". אין לנו ספק שגם קארמה חשה בזה והתנהגה בהתאם. בשורה התחתונה, קארמה עדיין לא מכינה קפה (קצת חבל אמנם) אבל היא בהחלט ממושמעת, מחונכת ויודעת מהם הגבולות כפי שאנחנו הצבנו. (וגם הילדים השתפרו...) גם מבחינה מקצועית וגם מבחינה אישית, יואב הוא הכתובת שלנו ויהיה כזה גם בעתיד. אנו ממליצים עליו מקרב לב לכל מי שמחפש את ה"כתובת" האידיאלית.
גיל

גיל

קוראים לי גיל ואני קיבלתי את בלונדי בגיל חודשיים היא כלבת לברדור מדהימה אבל הנזקים שהיא עשתה בבית היו בלתי נסבלים מלאכול כמעט כל דבר בבית עד לעשיית צרכים בבית הייתי מיואש כי לא רציתי לוותר עליה החלטתי לשלוח אותה לאילוף בפנסיון בכפר רות וזה מה ששינה לי את החיים הכלבה למדה להיות מ-א-ו-ל-פ-ת למדה את כל הפקודות להיות ממושמעת לדעת שהטריטוריה בבית היא לא שלה והכי חשוב היא רגועה מאד ומאושרת וכך גם אנחנו. רציתי להודות ולהמליץ על יואב גורן ושרון שעשו במשך שלושה שבועות וחצי עבודה מדהימה עם בלונדי והחזירו כלבה אחרת לגמרי תודה רבה
מירב וניר

מירב וניר

יואב כשהגעת אלינו בפעם הראשונה פגשת כלבה קנאית, רכושנית ובאופן כללי לא רגועה. בעזרת מספר מפגשים מועט והרבה רצון, הבנה ומקצועיות למדת אותנו בעיקר כיצד להפוך את ביסלי לכלבה מאושרת יותר, רגועה, נעימה ומקסימה. היא מקשיבה לפקודות בסיסיות: שבי, ארצה, למקום, לא לזוז, רגלי - או במשמעות לא מושכת בטיול, היא נובחת פחות, קופצת עלינו פחות, רכושנית כלפינו פחות וקנאית פחות (נותנת לנו לגשת לכלב אחר או לילד אחר) והכי חשוב שהיא נשארה אותה כלבה בעלת שמחת חיים שתמיד הייתה לה ושאנחנו כל כך אוהבים. כל זה בסך הכול ב-6 מפגשים יואב, אתה זמין בשבילנו תמיד, גם לאחר סיום תהליך האילוף תודה רבה לך על הכול
עומר וקיפי דגן.

עומר וקיפי דגן.

שלום יואב, אני רוצה לשתף אותך בסיפור שלי עם קיפי, הכלבה שלי. קיפי נכנסה לחיי לפני כמעט שנה כשהייתה בת חודש. אף פעם לא היה לי כלב ותמיד רציתי אחד וכשהחלטתי לקחת את קיפי רציתי גם לגדל אותה ולחנך אותה בצורה נכונה כדי שהיא ואני נהיה מאושרים. מתוך המחשבה הזאת לקחתי את שירותיו של מאלף ידוע שהבטיח לטפל בכל נושא האילוף הבסיסי וזאת בעלות של כמה אלפי שקלים. כשהתחלנו לעבוד לא ראיתי שינוי מהותי בהתקדמות שלי עם קיפי, הדברים נעשו באגרסיביות יתרה, קיפי עדיין עשתה צרכיה בבית ולא הקשיבה לי יותר מדי. ככה עברו כמה חודשים ואז נפגשנו אני ואתה במקרה ושאלתי אותך כמה שאלות על איך לעשות ומה לעשות, ראיתי שאתה מגלה ידע עמוק בנפשם של ההולכים על ארבע ונתת לי נקודת מבט שלא הייתה לי לפני כן כדי שאבין מה עובר לקיפי שלי בין האזניים. בפגישה הראשונה טיפלנו בנושא הצרכים ואתה במומחיות של קוסם הכתבת לי בדיוק מה לעשות והפגנת ודאות מלאה לגבי הצלחת התהליך, דבר שהיה חסר לי מאוד עם המאלף הקודם. הרעיון היה לשבור את ההרגל של עשיית הצרכים בבית ובניית הרגל חדש של עשיית הצרכים בחוץ. בסוף שבוע בו עשיתי את התהליך הייתי מרוט מעצבים כי הוא דרש ממני הרבה אנרגיות והתמדה ואתה היית שם לתמוך ולחזק ולענות על שאלות ולתת את הודאות המדהימה שלך שזה הולך להצליח ואכן לאחר יומיים וחצי של התמדה קיפי סוף סוף עשתה את צרכיה בחוץ, דבר שלא קרה מאז שהיא נכנסה לביתי!! תמיכה, ודאות וזמינות כזאת מצד המאלף הם הדברים שחיפשתי והם מה שמצליחים לגרום לתהליכים שאני עובר עם קיפי לאפשריים, מוצלחים ולעובדה שכל אחד שמחזיק רצועה בידו שומע על מעלליו של הקוסם שלוחש לכלבים. אני ממליץ ואמשיך להמליץ עליך לכל אחד שאני יכול. בהצלחה! עומר וקיפי דגן.
רן ויוסי

רן ויוסי

שלום, שמי מרן, ואני רוצה להמליץ לכם על יואב גורן כמחנך ומאלף כלבים. לפני שלושה חודשים אימצתי חבר חדש, שמו 3J, גור רוטווילר מדהים. אך כמו כל גור, נהג לעשות את צרכיו בכל מקום בבית, להשתולל וכל הדברים האופיינים לגורי כלבים. כשכלבי הגיע לגיל חודשיים, חיפשתי מחנך גורים מקצועי, החיפוש היה ארוך כי יש שפע של מאלפים, וקיבלתי המלצה על יואב, וכמו כן, היתה התאמה בין הצרכים שלי והצרכים של הכלב. הנוחות כשיואב מגיע לביתי והטוב שבדבר כשהכלב בסביבתו הטבעית. כבר מהמפגש הראשון עולמי השתנה, לא האמנתי שאני לא אקום בבוקר לנקות את הבית מהצרכים של הכלב. לא האמנתי שבסופו של דבר הכלב יפסיק לנשוך אותי, או ללכת איתי ברחוב כמו כמו כלב בוגר וממושמע. לקח לי בערך5-6 מפגשים שפשוט נהנתי מחברתו של הכלב ברמות עצומות, והכלב ממני. הסוד בדבר שיואב לא מאלף את הכלב, הוא מאלף אותי, הוא מחנך אותי איך להתנהג עם הכלב שנבין אחד את השני, וזה הפיתרון. יואב משתמש בכלים פשוטים שלא להאמין שהדברים האלו עושים את העבודה. אז אני ממליצה בחום, לפני שמתייאשים, לפני שיוצאים מהכלים, תרימו טלפון ליואב, כבר מהמפגש הראשון תחיו את ההבדל. תודה לך יואב, גם 3J מוסר תודה. ניפגש בקרוב, מרן ויוסי, מושב ישרש.
חן ואורית

חן ואורית

שלום שמי חן הסיפור האהבה שלי עם ג'וני קצת שונה.. לפני 8 חודשים עדין הייתי חיילת היה סתם יום שיגרתי במטווחים שם ראיתי כלבה עם 4 גורים ,אז החלטתי להביא להם לאכול. הכלבים לא ראו ולא הכירו בני אדם. ג'וני הוא הגור שהחלטתי לקחת לגדל גידלתי אותו בסתר בבסיס במשך 4 חודשים ושהשתחררתי החלטתי לקחת אותו איתי הביתה,משהו שהוא לא ראה ולא הכיר בחיים. לג'וני היה קשה להתסגל ולהתרגל לחיי כלב נורמלי בתוך בית ואז החלטתי לפנות לאילוף קיבלתי המלצות על יואב גורן שפניתי ליואב הכל השתנה סה"כ 6 מפגשים ולא להכיר את ג'וני מכלב חסר רסן ושליטה ומכלב לא ממושמע שעושה כרואות עיניו הפך ג'וני לגוואה הגדולה שלי מכיר ומציית לחוקי הבית (לא אוכל משולחן,לא משחית רכוש ועוד...) כהיום אפשרי לטייל איתו ללא חחש שיקפוץ על אנשים,ואף מגיב לכל הפקודות שלמד חשוב לציין שכל זה נעשה מבלי לאבד את הזהות העצמית שלו ולהשאיר אותו עם שמחת חיים אני ממליצה לכל אחד שרוצה לאלף את כלבו למשמעת מתוך כבוד והוקרה לפנות ליואב גורן תודה רבה יואב מחן אורית וג'וני ג'ון
אריאל, אליאן וצרציל

אריאל, אליאן וצ'רצ'יל

היי יואב, להלן ההמלצה שלנו לאתר: אנחנו אימצנו כלב קטן, פינצ'ר מעורב עם תחש. יצא לנו כלב מקסים אבל ממזר שברח כל הזמן מהבית ולא משנה מה עשינו לא היה מקשיב לנו והיינו מבלים המון זמן בלנסות לתפוס אותו. דרך המלצה הגענו ליואב אשר בזכות עבודתו המאוד מקצועית, אמינה, אכפתית ויסודית, הצלחנו להגיע למצב שבו יש לנו איכות חיים גבוהה עם הכלב - היום הוא בכלל לא יודע מה זה רצועה. הוא חופשי ומאושר ולא היינו מגיעים לזה ללא הדרכתו של יואב. חשוב לציין כי יואב נתן לנו, כבעלי כלב לא מנוסים, להרגיש בטוחים וידענו שניתן לסמוך עליו מכל הבחינות. אז מי שמחפש מאלף כלבים מקצועי, הגון , מנוסה, ישר, ומבין כלבים ואת בעליהם - יואב גורן הוא האדם המתאים. תודה לך יואב על הכל ואתה יודע שזה לא היה קל אך בעבודה משותפת הצלחנו לאלף גם את צ'רצ'יל הממזר הקטן ואהוב! אריאל, אליאן וצ'רצ'יל
מירב ואושר

מירב ואושר

רציתי לספר את הסיפור האישי שלי ושל אושר ואת הכלים שזכינו לרכוש בזכות הידע,התובנה והרגישות שלך. הכל התחיל לפני 3 חודשים,אז החלטתי שאני לוקחת את אושר ,כלבתי בת ה-7,לאילוף. כל הסובבים שלי ללא יוצא מן הכלל,הרימו גבה.אילוף? בגיל גיל 7? חבל על הכסף שלך.... ובכל זאת,יצרתי קשר עם יואב שלא נרתע מכך שמדובר בכלבה בוגרת וקבענו פגישה. אושר כלבה דומננטית,בוגרת, התקבעה על הרגלים משלה שאפילו לי היה ספק אם נצליח לשנות. אחד הדברים שהיה חשוב לי לעבוד איתה זה על הנהימות שלה.לאושר היה הרגל מגונה לנהום עליי ואפילו נשכה אותי בעבר אם ניסיתי חלילה להוציא לה משהו מהפה שקשור באוכל-כמו לחם ישן שהיא מצאה ברחוב. דבר נוסף-היה בלתי אפשרי ללכת איתה ברחוב,היא משכה כל הזמן,עצרה בכל רגע נתון. הדבר הראשון שיואב המליץ היה לעבור לרצועת ההלטי-רצועת הפלאים,כך אני קוראת לה. מאותו יום,ההליכות עם אושר נהיו נעימות הרבה יותר,פתאום הרגשתי שהשליטה חזרה אליי. דבר נוסף-הרצועה הזאת מורידה מהדומננטיות של הכלבים וזה איפשר לנו לעבוד איתה על הדברים האחרים. בעזרת טכניקות שונות,יואב לימד אותי כיצד להעלים את ההרגל המגונה של הנהימות. הישג משמעותי ביותר מבחינתי!! כמו כן,לאור מעבר לחו"ל,התחלנו לעבוד איתה על כניסה לכלוב טיסה והישארות בכלוב. גם פה בזכות ההדרכה והליווי הצמוד של יואב הצלחנו גם במשימה הזאת. אני ממליצה בחום על יואב,הגעתי אליו דרך המלצה ואני ממשיכה להמליץ עליו למי שמבקש מאלף. יואב הצליח להגיע לאושר בדרך נעימה ,עם הרבה רגישות וטוב לב. והכי חשוב יחד הגענו לתוצאות הרצויות!! יואב,תודה לך על כל העזרה,ההדרכה ,ההקשבה והאיכפתיות,ועל כך שתמיד היית זמין לנו גם מחוץ לשעות שיעור האילוף. תודה רבה על הכל, מירב ואושר

אירנה מקס ושרק

" את שרק אימצנו לפני כשנה כשהוא היה בן 4.5 חודשים. חשבנו שמיותר לקחת שיעורים עם מאלף כי היום אפשר למצוא מידע על אילוף כלבים באינטרנט. זה עבד כמעט טוב אבל לא מספיק. משהו התפספס בדרך ולא הבנו מה הבעיה ואז החלטנו שהגיע הזמן לקחת שיעורים. על יואב שמעתי משכן ומהמלצות שלו קיבלתי רושם שמדובר באדם מקצועי עם שנים של ניסיון. משיעור האילוף הראשון, הבנו שהבחירה נכונה. יואב מזהה קווי אופי בכלב בצורה מדהימה . כל התהליך עבר באווירה כיפית עם יחס חם, אכפתיות והכי חשוב מקצועיות. הוא בעצם "אילף" אותנו איך צריך לאלף את שרק, כי האילוף תלוי בנו, בהתמדה שלנו. תמיד היו לו המלצות\ הערות על דברים שאפילו לא העליתי בדעתי אני יודעת שאם אצטרך אני יכולה להתקשר ולהתייעץ בכל בעיה שעלולה לצוץ. אין ספק שהקשר שלנו עם שרק רק השתפר והחיים של כולנו הפכו לקלים ונעימים יותר. ננצל את ההזדמנות להודות לך יואב! אירנה מקס ושרק "
איריס וערן

איריס וערן

הי יואב, המון המון תודה!!! בונו היה בן חצי שנה כשערן אימץ אותו, אני "הצטרפתי" כעבור ארבעה חודשים... הפרויקט הראשון שלנו כזוג היה "אילוף הסורר" - בונו הוא כלב מקסים ושובה לב, אבל בצעירותו הוא היה היפראקטיבי, שובב גדול ועקשן גדול עוד יותר, בדיוק כמו הבעלים שלו :-) אל יואב הגענו בזכות המלצה של ידידה, כשבונו היה בערך בן שנה. הבעיה העיקרית שלנו היתה הטיולים - כלב כמו בונו צריך להוציא הרבה מרץ, אבל לא יכולנו בשום אופן לשחרר אותו מהרצועה מבלי לבלות את השעתיים הבאות במרדפים מתישים. התחלנו לעבוד על הפקודות הבסיסיות (שב, ארצה, אליי, לא לזוז, למקום, רגלי), ובמקביל קיבלנו מיואב טיפים חשובים בענייני חינוך, שפתרו לנו בעיות כמו חטיפת אוכל מהשולחן בסלון ועשיית צרכים בחצר הבית. תוך ארבעה שיעורים ותרגול שלנו בין לבין בונו למד את כל הפקודות, אבל הכלב החכם שלנו הבין מצוין שכשהוא קשור לרצועה הוא חייב לציית וכשלא, זה כבר סיפור אחר... כאן יואב נתן לנו המלצה שאנחנו מודים לו עליה עד היום - קולר אלקטרוני. היה לנו שיעור אחד נוסף שבו יואב לימד אותנו להשתמש נכון בקולר, ומאז החיים שלנו ושל הכלב השתפרו פלאים! היום אנחנו יכולים לשחרר את בונו בלי חשש (גם כשהוא עם הקולר, וגם בלעדיו), וכשאנחנו רוצים ללכת, פשוט קוראים לו והוא מתייצב לצידנו "בלי ויכוח". בונו מאושר יותר, וגם אנחנו. תודה רבה יואב! איריס

גיא גולדברג

הי יואב, רציתי להודות לך על האילוף של טרופר. מדהים איך בשלושה מפגשים והרבה עבודה בין לבין הצלחנו להפוך את טרופר - כלב לא ממשומע בעליל לכלב מאולף. השיפור מדהים והפתיע אפילו איש סקפטי שכמותי. נראה לי שגם לכלב הרבה יותר טוב עכשיו, לאחר האילוף. תודה!י גיא
יואב, אביגייל ופדרו

יואב, אביגייל ופדרו

סיפרו לנו שבמושב בצרה, כלבת רועה גרמני המליטה לפני חודשיים, ומסתובבים שם גורים שמחפשים בית. זו באמת הייתה אהבה ממבט ראשון – גור, רועה גרמני מעורב, פלומתי וחום. בלי הרבה דיבורים הבנו שברגע זה הוא הצטרף למשפחה. הוא היה גור מדהים – לא אכל לנו שום כפכף ושום שלט – למד מהר מאוד מתי עושים טיול והתאפק עם התעכבנו קצת. היה חברותי, קצת היפראקטיבי אבל יחסית ממושמע. שנתיים עברו והגור הפלומתי גדל להיות כלב . ידענו שהוא יהיה גדול – אבל לא כזה גדול. בערך בגיל שנתיים - פדרו (ככה קראנו לו) התחיל להראות סימני דומיננטיות. זה התחיל בלא להקשיב בעליל, להיות מאוד אגרסיבי - במיוחד לכלבים אחרים, והכי חמור - לגרגר עלינו. התחלנו אילוף שלא הראה סימני הצלחה. אחרי כמה פגישות די ויתרנו וקיווינו לטוב. אם הזמן הגרגור הפך לחשיפת שיניים, ולטייל איתו נהיה סיוט. פדרו הפך מחיית מחמד ביתית לסכנה. הוא שינה מצבי רוח בשנייה - היינו מלטפים אותו, ופתאום מבלי התראה היה נעמד סמור, כולו דרוך, שיניים חשופות והשמיע נהימות הזהרה . אנחנו לא מגזימים, היינו עושים שמניות באוויר רק כדי לא לעבור לידו – לא גידלנו כלב, אלא לפדרו היו שני נתינים בלהקה. ללא ספק פדרו שלט בבית. התייעצנו עם ווטרינרים, דברנו עם מאלפים, ולכולם הייתה דעה אחת - כלב זכר, לא מסורס, בן 4, כל כך דומיננטי אין לו מה לחפש בבית. כלב שמירה אולי? וגם לא בטוח, רובם דיברו איתנו על הרדמה. הם אמרו שאף אחד לא ייקח את הכלב - הוא מסוכן מידי. המאלפים שכן דברו איתנו, היו פסימיים ומבלי לראות בכלל את פדרו הכינו אותנו שאולי יש לו בעיה נוירולוגית, ושהם לא יכולים להבטיח כלום חוץ מכמה כסף הם רוצים. את הטלפון של יואב קבלנו מחברה. עברו 3 חודשים מאז, פדרו עדיין איתנו - לא מגרגר ולא מראה סימני דומיננטיות. מקשיב, ממושמע, חברותי, מטייל רגוע, רוצה להתפנק ולשחק – כלב ממש טוב!!! יואב קודם כל נפגש איתנו ועם פדרו בשביל לקבל התרשמות אמיתית. הפגישה הראשונה עם יואב, נטעה בנו תקווה שהעתיד הוא לא שחור, ויש סיכוי אמיתי להצלחה. יואב היה מקצועי, סבלני, קשוב מאוד, ונראה היה שממש אכפת לו. מיד אחרי הפגישה הראשונה אנחנו הרגשנו שסוף סוף מישהו מוכן לתת צ'אנס לפדרו. יואב איבחן את שורשי הבעיות העיקריות, ומיקד את האילוף. העבודה עם יואב הייתה יסודית. הרגשנו שהוא איתנו במאה אחוז בפגישות, וזמין לכל טלפון או מייל. הוא הסביר לנו את ההיגיון מאחורי כל תרגיל ותרגיל, וכשמשהו לא עבד על פדרו יואב מהר מאוד מצא תרגיל חלופי שכן יעבוד עליו. מפגישה לפגישה נוצר חיבור בין כולנו. בין פדרו ויואב, אנחנו ופדרו, אנחנו ויואב. והכי חשוב היו סימני הצלחה. אפשר היה ממש לראות השתפרות משמעותית. מפגישה לפגישה פדרו נרגע יותר ויותר. לאט לאט הבין את מקומו בהיררכיה . יואב החזיר לנו את פדרו ואנחנו לא מגזימים שאנחנו אומרים שהוא הציל את פדרו. אנחנו יכולים להמשיך ולתאר את העבודה המדהימה של יואב – זה ייצא מתחנף מידי. אנחנו רק נסכם במילים פשוטות, תודה. – תודה, על הסבלנות. תודה על נכונות. תודה על האמינות המקצועית, תודה על הכל. אבל, וזה באמת הכי הכי חשוב - תודה על ההצלחה! קיבלת כלב לא פשוט – והצלחת! יואב, אביגייל ופדרו