like.jpg

facebook-logo1.jpg

יו-הב ממליץ

המדריך לאילוף כלבים

גור חדש בבית - מה עלינו להכין על מנת לקבל את הגור החדש ולעבור את זה בשלום...

מאמרים חדשים באתר

מאמרים מקצועיים מאת מאלף הכלבים המקצועי יואב גורן

כל ההמלצות של יואב

קישורים לאתרים, חברות ועסקים אשר נותנות שירות בתחום הכלבים, טיפול וטיפוח.

פינת האימוץ של יו-הב

לכל מי שמעוניין לאמץ כלבים פתחנו עבורכם פינת אימוץ חמה ביותר.

יואב גורן - אילוף כלבים
טל': 054-7772919
דוא"ל: yohavg@gmail.com 

אילוף כלבים

מעוניינים בפגישת אבחון עם מאלף כלבים מקצועי?

צרו קשר עם יואב וקבעו פגישת היכרות

צרו קשר עם יואב

שם:
טלפון:
דוא"ל:
פרטים:

מאמרים בנושא אילוף כלבים

למה אנחנו מפחדים מכלבים ?

במהלך הרבה מאוד שנים של עיסוק בתחום אילוף וחינוך הכלבים אני ניתקל לא מעט פעמים בהרבה אנשים וילדים שמפחדים מכלבים. הפחד הוא מובן אבל הוא בהחלט נתון לתיקון. חלק מהפחד נובע מדעות קדומות (תקופת השואה למשל) וחלק בגלל מקרים שקרו לנו בעבר עם כלבים (נשיכות, נביחות, רדיפה וכד'). במאמר זה אנסה להסביר למה לא צריך לפחד מחיות אלו ואיך אפשר להפוך אותן לחברות / חברים הכי טובים שלנו.

תינוק חדש בבית

אילוף כלבים - תינוק חדש בבית - מוקדש לסלי ורועי באהבה יש רק דבר אחד לטעמי שיותר משמח מתינוק חדש בבית וזה תינוק חדש בבית שיש בו כלב. האינטראקציה שיש בין כלבים לתינוקות היא מדהימה אך עלולה לעיתים להיות גם מסוכנת כפי ששמענו בתקפה האחרונה באמצעי התקשורת ולכן עלינו לדאוג להכין את כלבינו למצב החדש בצורה הנעימה והטובה ביותר.הכלב הינה חיה שמקשרת שני דברים שקורים במקביל או....

תקופת הסוצליזציה - חברות

כמו לכל גוף החי בעולמנו גם לכלבים יש תקופות שאותם הם צריכים לעבור ע"מ לחיות בצורה נורמאלית בהמשך. התקופה הראשונה שבעצם הכלב נתקל בה היא עם הולדתו. מרגע לידתו ביחד עם עוד כ-4 גורים נוספים בממוצע הוא יונק, ומתחיל להבין את חוקי הלהקה.

נשכנות

מי מאיתנו שקנה \ הביא \ קיבל גור כלבים לא ניתקל בנשיכות הקטנות ואם לומר בכנות די מעצבנות ואפילו גם כואבות ? כולנו חווינו זאת וכל מי שיאמץ לליבו גור עוד יחווה זאת. בעקבות זאת עולות שתי שאלות מרכזיות, הראשונה היא "למה" הם עושים זאת ? , והשנייה היא, איך לעזאזל מפסיקים אותן ? על שתי שאלות מהותיות אלו נענה בשיעור הזה. נתחיל בשאלה הראשונה, למה ?

טונציה, שפת הגוף

לכלבים שפה משלהם, חלק מאילוף הכלב הוא בהכרת השפה בה בעלי חיים אלו משתמשים. כאשר נולדים לכלבה גורים היא מתחילה לחנכם מהיום הראשון. למתבונן מהצד זה בהחלט נראה לפעמים כוחני מאוד על גבול ההתעללות, האימא נושכת את הגורים, הופכת אותם, מנערת אתם. נוהמת עליהם וכד'. זוהי שפתם שאותה הם מבינים מהיום הראשון. כלב מבין קודם כל שפת גוף, לאחר מכן טונים של קול ולבסוף צלילים.

נזקים

בשיעור אילוף זה נדבר על נושא הנזקים, כמעט כל בעל\ת כלב ניתקל בשלב זה או אחר של חייו עם הכלב בנושא הנזקים. רוב האנשים עושים "האנשה" לכלביהם ובאים אליהם בטענות של חוסר כבוד, כפיות טובה ועוד מיני המצאות. הדבר הראשון שאנחנו צריכים להבין לפני שמתחילים לטפל בנושא מורכב זה הוא ה- "למה" ? משמע למה כלבנו האהוב עושה לנו את הדברים הנוראים הללו. נזקים יכולים לבוא לידי ביטוי מאכילת ניירות טואלט ועד כרסום מסיבי של קירות הבית למשל. האם הוא מבין מה הוא עושה או שהכלב נכנס למצב של "אי שפיות זמנית" ? צריך גם לקחת בחשבון את השאלה האם הוא עושה זאת כאשר הוא לבד או שאנחנו נמצאים בסביבתו?

חינוך כלבים לצרכים

לגור טריטוריה פנימית וטריטוריה חיצונית. המגמה היא להגדיל את הטריטוריה הפנימית של הגור על פני כל הבית. טריטוריה פנימית היא אזור אותו הגור לא מלכלך, אזור בו הגור ישן (כמו המערה בטבע) איך עושים זאת?...

גור חדש בבית

שלום לכולם,דבר ראשון מזל טוב ודרך צלחה עם הגור/ה החדשה שנכנס/ת למשפחתכם. ע"מ שנהיה מוכנים לקבלתם אנו צריכים להכין כמה דברים מראש. כלוב הטסה-.הכלוב אמור להיות המקום הכי חם, בטוח, ונעים עבור הגורה ובשום פנים ואופן לא להתנות לה אותו כעונש. .....

איך לגשת לכלב בפעם הראשונה וקצת על שפת גוף

כמו שכבר אמרנו, הכלב הינו חיית להקה ומודע לסימנים, תנועות, קולות, צלילים וכדומה, הכלב מזהה קודם כל שפת גוף ורק לאחר מכן טון וצליל.
לדוגמא: כששני כלבים נפגשים ואחד מהם נשכב על הגב – בין שני הכלבים שפת גוף זו מראה על כניעה מוחלטת מצד הכלב שנשכב ובעצם הוא אומר לכלב השני בשפתם כמובן," אני מקבל את מרותך וכוחך, אני לא אפגע בך, אתה אל תפגע בי"...