מאמרים בנושא אילוף כלבים

 

like.jpg

אילוף כלבים

מעוניינים בפגישת אבחון עם מאלף כלבים מקצועי?

צרו קשר עם יואב וקבעו פגישת היכרות

facebook-logo1.jpg

יו-הב ממליץ

המדריך לאילוף כלבים

גור חדש בבית - מה עלינו להכין על מנת לקבל את הגור החדש ולעבור את זה בשלום...

מאמרים חדשים באתר

מאמרים מקצועיים מאת מאלף הכלבים המקצועי יואב גורן

כל ההמלצות של יואב

קישורים לאתרים, חברות ועסקים אשר נותנות שירות בתחום הכלבים, טיפול וטיפוח.

פינת האימוץ של יו-הב

לכל מי שמעוניין לאמץ כלבים פתחנו עבורכם פינת אימוץ חמה ביותר.

אימוץ / קניית גור ומה זה אומר?

במהלך עבודתי במשך השנים בהן אני עוסק בתחום האילוף וחינוך הכלב, אני ניתקל כל הזמן במשפחות שקנו או אימצו גורים גזעיים או מעורבים (זה ממש לא משנה) ורובם של האנשים לא כ"כ הבינו והפנימו לפני או בשלבים הראשונים מה זה אומר להכניס גור הביתה. החלטתי לכתוב מאמר קצר שאולי יעזור למתלבטים להגיע להחלטה הנכונה.

השלב הראשון הוא ההחלטה, אל תיקחו גור כי "הילדים לחצו" או כי ראיתם סרט שיש בו גורים חמודים או שיש איזה טרנד אופנתי, זה לא מכשיר אלקטרוני שאפשר לשים בצד לאחר יומיים או להחזיר לחנות כי נמאס לי ממנו, הגיעו להחלטה לקחת גור בצורה מושכלת ולאחר שהפנמתם שרוב העבודה והחינוך יפלו עליכם ולא על ילדכם למרות שהבטיחו שכך יהיה.
 
השלב הבא הוא בחירת הגור הנכון, לרוב האנשים אין את הידע והיכולת לקרוא את שפת הגוף של הגור ולכן ברוב הפעמים הגור נבחר לפי מראהו ולא ע"פ אופיו. כאשר אתם הולכים לבחור גור (אם זה מהמלטה או מעמותה כזו או אחרת) מומלץ להתייעץ עם מאלף מוסמך ואפילו לבקש ממנו להצטרף אליכם ולבוא איתכם ליום האימוץ ע"מ שיבחן את הגור במקום וייתן את דעתו אם הגור הספציפי מתאים למשפחה או שלא. בחירת הגור הנכון והתאמתו למשפחה יעשו 50% מהעבודה בהמשך.
 
השלב השלישי הוא הכנסת הגור הביתה, השלב בו האופוריה בשיאה וכולם מתרגשים עם הגעתו של הגור החדש הביתה. שלב זה נמשך בד"כ כשבועיים ובו אנשים סולחים לגור אם עשה פיפי ואפילו נזק. שלב זה נגמר מהר מאוד לצערי ואז כמו בכל דבר מגיעה השגרה. חשוב להבין שאתם מכניסים מאין "תינוק" חדש הביתה עם כל הקשיים שבעניין.
 
זה נורמאלי לחלוטין שגור יעשה את צרכיו בבית בשלב הראשון וכמובן ינסה לנשוך דברים ובעקבות כך יהרוס לפעמים רהיטים או דברים אחרים . הגור ינשך אתכם בידיים או ברגליים וזה נורמאלי, אל תצפו גם אם לקחתם מאלף שיעזור לכם שתופעות אלו יגמרו בין לילה כי לא כך הדברים. חינוך גור מצריך הרבה סבלנות והתמדה ולפעמים זה כרוך בהרבה עליות ומורדות. גורים סקרניים מאוד מטבעם ומכירים רק את העולם בו הם חיו עם אמם ואחיהם כך שגור קטן שמגיע למשפחה מנסה להבין לאן הגיע ומה הולך מסביבו ולא תמיד זה מסתדר בשלב הראשון עם הרצונות שלנו. אין לכעוס ובטח לא להרביץ אם הגור עשה משהו אלא פשוט להסביר ואם אינכם יודעים איך הזמינו מאלף שידריך אתכם. תנסו לחשוב שאתם בארץ זרה ולא מבינים את השפה, אם יכעסו עליכם זה לא יעזור לכם להבין אלא להתחיל לפחד וכך גם הגור מרגיש.
 
אל תרימו ידיים גם אם הדברים לא מסתדרים מייד כפי שרציתם. היו סבלניים ומתמידים בדרך שבה בחרתם וכך תגיעו לחוף מבטחים גם אתם וגם הגור החדש . הקפידו לעבוד עם הגור בצורה אחידה ולא לנסות כל פעם משהו אחר ואיזו עצה ששכן נתן לכם כי ברוב המקרים עצות אלו נכונות לכלבים שלהם ולא לשלכם. כל כלב זה משהו אחר כמו שכל בן אדם שונה מחברו, נכון שהבסיס הוא אותו בסיס אבל כל אחד עם אופיו והתנהגותו.  

לסיכום, גור זה דבר נפלא אך גידולו לא פשוט בשלבים הראשונים הקפידו על הכללים הראשוניים, היעזרו באנשי מקצוע והיו סבלניים ותקבלו חבר אמיתי לכל חייכם. בהצלחה.
יואב גורן 0547772919
יו-הב חינוך ואילוף כלבים
www.yo-hav.co.il
yohavg@gmail.com